Atlantic immigration

Atlantic immigration

27 січня 2017 року урядом Канади були оприлюднені деталі Експериментальної Імміграційної Програми Атлантики.

4 липня 2016 року вперше оприлюднили головні цілі імміграційної політики таких канадських провінцій, як: Нью-Брансвік, Нової Шотландії, Ньюфаундленду, Острова Принца Едуарда і Лабрадору (загалом відомих як Атлантична Канада), що є складовою Стратегії росту Атлантики.

Згідно із заявою влади країни, старіння населення цього регіону та відповідне скорочення робочої сили означає, що «задоволення украй необхідних потреб ринку праці й забезпечення довгострокового економічного росту та подальших успіхів в Атлантичній Канаді потребує імміграції досвідчених робітників».

Тому як експеримент розробили Атлантичну імміграційну Програму (Atlantic Pilot Project), яка спрямована на покращення процесу поселення прибулих. Метою програми є переконання економічних іммігрантів у тому, що за допомогою цієї системи вони матимуть можливість поселитись та працевлаштуватись.

Спрямування на запити ринку праці

У прогнозах Експериментальної імміграційної програми Атлантики (Atlantic Immigration Pilot Program) є можливість привабити іноземних кваліфікованих працівників, а також випускників з-за кордону, які здобули освіту в інститутах регіону, на постійне місце проживання у будь-яку з чотирьох зазначених провінцій Атлантичного узбережжя Канади. Для пришвидшення працевлаштування досвідчених іммігрантів більше не вимагатимуть отримання Оцінки впливу на ринок праці (LMIA) від роботодавців.

Окрім цього, програма передбачає введення тимчасових дозволів на працю (temporary work permits), що одразу дають можливість кваліфікованим іноземним працівникам та їхнім родинам переїхати, поселитися та почати працювати в регіоні ще під час розгляду їхніх заяв на імміграцію. Для того, щоб претендувати на тимчасовий дозвіл на працю потрібно відповідати певним вимогам.

Заяви за Експериментальною імміграційною програмою Атлантики (Atlantic Immigration Pilot Program) прийматимуться з березня 2017 року. 2017 року було розраховано прийняти до 2 000 заяв, включаючи як основних заявників, так і будь-яких членів сім’ї, що їх супроводжують.

Три категорії відбору кандидатів:

Atlantic immigrationЕкспериментальна імміграційна програма Атлантики  (Atlantic Immigration Pilot Program) складається з трьох категорій:

  • Програма Атлантики для висококваліфікованих спеціалістів (Atlantic High-Skilled Program), що націлена на осіб із пропозицією про роботу (job offer) за контрактом на повну зайнятість терміном на 1 рік. За Національним класифікатором професій Канади (NOC), кандидати мають перебувати на позиціях рівня 0, А або В.
  • Програма Атлантики для спеціалістів середньої кваліфікації (Atlantic Intermdediate-Skilled Program), яка орієнтована на претендентів, що розраховують на роботу (job offer) із повною зайнятістю на невизначений термін. За Національним класифікатором професій Канади (NOC), кандидати мають перебувати на позиціях рівня 0, А, В, або С.
  • Програма Атлантики по міжнародній програмі випускників (Atlantic International Graduate Program), яка націлена на випускників-іноземців за програмамою вищої освіти тривалістю щонайменше 2-ох років у державних інститутах Атлантичного регіону. Такі випускники так само зобов’язані мати пропозицію про роботу (job offer).

До кожної із вищезгаданих програм також застосовуються додаткові вимоги стосовно кваліфікації. Будь ласка, зверніться до таблиці «Три категорії відбору кандидатів» вище, щоб ознайомитися із додатковою інформацією.

Клієнтам, що хочуть отримати змогу іммігрувати в Канаду за програмою Atlantic Immigration Pilot, необхідно мати такі документи:

  • Сертифікат про здачу тесту IELTS General Training, рівень якого має бути не нижчим, ніж CLB 5 (перевірити відповідність результатів тесту рівням CLB можна за посиланням)
  • Порівняльну оцінку (характеристику) дипломів, що провели в Канаді (Educational credential assessment (ECA))
  • Документація, яка підтверджує досвід роботи (це має бути довідка з роботи з переліком обов’язків посади, що ви займали)
  • Доведення наявності достатньої кількості фінансів на життя у Канад